Wszywka alkoholowa Zielona Góra od 600 zł

Informacje

Dla kogo wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa przeznaczona jest dla osób uzależnionych, które zdecydowały się na zmianę stylu życia i zaprzestanie spożywania alkoholu. Stosowanie wszywki alkoholowej nie jest niezawodnym sposobem na wyleczenie alkoholizmu, ale może stanowić element terapii tego uzależnienia. Kto powinien rozważyć leczenie alkoholizmu wszywką alkoholową ? osoby które sięgają po przysłowiowy kieliszek w celu rozluźnienia, które szukają okazji do wypicia lub piją w samotności, mają trudności w utrzymaniu trzeźwości, doświadczają porażek zawodowych i społecznych związanych z nadużywaniem alkoholu stan zdrowia nie pozwala im na spożycie alkoholu a mimo to po niego sięgają kontynuują okres abstynencji w czasie leczenia alkoholizmu chcą zaprzestania picia alkoholu oraz są gotowi by podjąć proces leczenia i nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do implantacji leku.

Czym jest wszywka alkoholowa ?

Wszywka alkoholowa to tabletki przeznaczone do podskórnej implantacji której substancja czynna blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej, biorący udział w metabolizmie (rozkładzie) alkoholu w wątrobie. To właśnie w wyniku tej blokady w organizmie gromadzi się aldehyd octowy. Działanie aldehydu przypomina więc zwielokrotnione dolegliwości powodowane przez zatrucie alkoholem.

Lekarz w białym fartuchu z wszywka alkoholowa

Na czym polega leczenie wszywką alkoholową?

Implantacja leku ma pomóc w walce z uzależnieniem od alkoholu. Jego zadaniem jest wywołanie awersji do spożycia alkoholu za pomocą przykrych konsekwencji.Wszywka alkoholowa daje nadzieję na zmianę sytuacji życiowej. W tym przypadku bardzo ważne jest nastawienie pacjenta do procesu terapii. Od pacjenta wymagana jest silna wola i samozaparcie co przynosi zamierzane efekty. Skuteczność tej farmakologicznej metody wspierającej leczenie alkoholizmu opiera się głównie na uczuciu strachu, jakie odczuwa pacjent podczas stosowania wszywki alkoholowej. Ma on świadomość, że połączenie leku z alkoholem może być dla niego śmiertelnie niebezpieczne. Podczas leczenia wszywką alkoholową każdy pacjent zobowiązany jest do całkowitego odstawienia napojów procentowych i zachowania trzeźwości. Leczenie alkoholizmu wszywką alkoholową to jeden z bardzo skutecznych sposobów na walkę z uzależnieniem. 

Przeciwwskazania do zastosowania wszywki alkoholowej .

-Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

-stwierdzona niewydolność serca,

-choroba niedokrwienna serca,

-nadciśnienie tętnicze,

-uprzednio przebyta niewydolność obwodowa krążenia.

-zaburzenia psychiczne,

-próby samobójcze w wywiadach

-stan upojenia alkoholowego

-stosowanie preparatów zawierających alkohol w ciągu ostatnich 12 godzin przed zabiegiem.

Objawy po spożyciu napoju alkoholowego, u osób leczonych wszywką alkoholową

Już w ciągu 10 min po spożyciu alkoholu u pacjenta z wszytym lekiem ,pojawiają się takie objawy jak: bóle i zawroty głowy, duszności, skoki ciśnienia , nudności wymioty , przyspieszone bicie serca, pocenie się, pokrzywka , omdlenie , drgawki , zawał serca i inne skutki uboczne. 

Jak i gdzie umieszcza się wszywkę alkoholową ?

Tabletki wszywa chirurg który nacina skórę a następnie pod nią umieszcza specyfik. Wszywkę umieszcza się najczęściej na pośladku lub pod łopatką. Tabletka powoli uwalnia się do krwioobiegu i pozostaje we krwi od 8 do 12 miesięcy. Zabiegowi implantacji wszywki alkoholowej można się poddać po min 12 godzinach abstynencji , najlepiej jednak aby minęła pełna doba od spożycia alkoholu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa dosłownie kilka minut. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych obowiązków zachowując ostrożność w okolicach implantacji.

Wszywka alkoholowa jako jedna z metod leczenia alkoholizmu

Jak wygląda zabieg wszycia leku w Nolomedic?

1. Rozmowa z pacjentem

Lekarz przeprowadza rozmowę z Pacjentem dotyczącą przebytych chorób ogólnego stanu zdrowia i sprawdza ilość promili w organiźmie pacjenta. Na podstawie tego wywiadu lekarz decyduje czy są przeciwskazania do implantacji leku. Po wykluczeniu przeciwskazań pacjent podpisuje oświadczenie i świadomą zgodę na zabieg

2. Zabieg

Kolejnym krokiem jest już sam zabieg. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe w miejscu tj. pośladek lub okolice łopatki w którym dokona implantacji leku. Miejsce implantacji leku wybiera pacjent podczas wywiadu z lekarzem. Zabieg polega na niewielkim nacięciu skóry i umieszczenia pod nią odpowiedniej ilość tabletek. Znieczulenie miejscowe powoduje że zabieg w ocenie pacjentów jest bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut.

3. Wizyta kontrolna

Każdy z pacjentów ma prawo do bezpłatnej wizyty kontrolnej w cenie zabiegu. Jeżeli są pytania, wątpliwości lub po zabiegu pojawiają się np. zaczerwienienie w miejscu wszywki lub inne niepokojące sytuacje prosimy o telefon w celu umówienia wizyty kontrolnej

Jak przygotować się do wizyty?

1. Rejestracja

Zarejestrować można się telefonicznie pod nr tel. +48 537 756 036 lub mailowo na adres kontakt@nolomedic.pl . Rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-21 w soboty od godziny
8:00 – 20:00 oraz w niedziele w godzinach 10-18. 

2. Dokument torzsamości

Na umuwioną wizytę zabierz dokument tożsamości np dowód osobisty, prawo jazdy , paszport. Zapewnaimy pełną anonimowość.

3. Abstynencja

Wskazana jest abstynencja minimum 24 godziny przed zabiegiem natomiast 48 godzin abstynencji zalecane jest po kilku dniowym ciągu alkoholowym. 

Nolomedic
Wszywka alkoholowa

ul. Wyszyńskiego 99 4 piętro pokój 402 65-536 Zielona Góra

Zadzwoń

+48 537 756 036

Napisz do nas

kontakt@nolomedic.pl​

Rejestracja telefoniczna

Pon-Pt: 8:00-21:00
Sob: 8:00-20:00
Niedz: 10:00-18:00